Gabinet Liberi Psychoterapia Warszawa

Gabinet Liberi Psychoterapia Warszawa – jesteśmy zespołem doświadczonych psychologów, psychoterapeutów. Prowadzimy między innymi terapie uzależnień i par. Pomagamy również młodzieży. Nasz gabinet mieści się tuż przy metrze Służew w okolicy pełnej zieleni.

W gabinecie Liberi pracujemy w sposób integratywny. Oznacza to, że łączymy również nurty psychoterapii. Podstawę stanowi podejście humanistyczno-doświadczeniowe, w którym ważnym elementem jest autentyczna i szczera relacja z klientem. Wchodzimy z nim w relacje oparte na szacunku. Akceptujemy go takim, jaki jest. Nie zapominamy o empatii podczas sesji, na których dzieli się swoimi doświadczeniami. Takie rozumienie relacji terapeutycznej jest ważnym czynnikiem leczącym w psychoterapii.

Czym się charakteryzuje podejście doświadczeniowe? Koncentrujemy się na tym, co przeżywa klient, czyli na jego emocjach, myślach, zachowaniach i doświadczeniach z ciała. Tego rodzaju pełne doświadczanie siebie pozwala eliminować różnego rodzaju napięcia, bariery i blokady. Efektem może być poczucie ulgi po dotychczas odczuwanych trudnościach.

W naszym gabinecie prowadzimy:

psychoterapię indywidualną osób dorosłych

– psychoterapię młodzieży

– konsultacje rodzinne

– konsultacje wychowawcze dla rodziców

– terapię par

– terapię EMDR

– terapię uzależnień

Zapraszamy na spotkania z naszymi doświadczonymi psychoterapeutami, którzy w ramach terapii indywidualnej pomogą osobom zmagającym się z między innymi:

– lękiem, atakami paniki

– depresją, wahaniami nastroju

– poczuciem braku sensu w życiu

– zaburzeniami osobowości m.in. borderline

– zaburzeniami odżywiania

– różnego rodzaju kryzysami (osobistymi lub w ramach terapii par)

– trudnościami w relacjach z ważnymi osobami

– trudnościami w wyrażaniu emocji lub impulsywnością

– problemami z samooceną i poczuciem własnej wartości, nadmiernym krytykowaniem siebie

– uzależnieniami (od alkoholu i innych substancji lub zachowań)

– pochodzącym z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych (DDA)

– osobom doświadczającym przemocy

– osobom, które doświadczyły różnych nadużyć i traum

– osobom LGBT+

Zapraszamy wszystkich, którzy przechodzą właśnie trudny czas w życiu, cierpią i pragną uzyskać pomoc w poradzeniu sobie z problemami. Psychoterapia w gabinecie Liberi stanowi cykl spotkań opartych na wzajemnym szacunku i empatii. Bierze w nich udział psychoterapeuta oraz klient. Terapia daje możliwość otrzymania wsparcia i akceptacji. W konsekwencji można zyskać siłę potrzebną do tego, by zmienić własne życie.

Proponujemy też psychoterapię młodzieży Warszawa. Na pierwszą konsultację zapraszamy zwykle młodą osobę z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Ma to na celu zrozumienie sytuacji rodziny przez naszego specjalistę przed rozpoczęciem terapii. Nasi psychoterapeuci potrafią zbudować z nastoletnimi klientami opartą na zaufaniu relację. Dzięki temu praca nad trudnymi tematami takimi, jak autoagresja, trudności w szkole, czy stany depresyjne, staje się możliwa. To małymi krokami prowadzi do oczekiwanej zmiany.

Prowadzona jest także terapia par Warszawa Ursynów. Na terapie zapraszamy osoby znajdujące się w związku, które zmagają się z różnego rodzaju kryzysami takimi, jak powtarzające się kłótnie, trudności w komunikacji, poczucie oddalenia od siebie i utraty bliskości, brak satysfakcji ze związku. Mile widziane będą też pary i małżeństwa, które chciałyby się przyjrzeć wzajemnym relacjom. Do ważnych aspektów terapii należy nauka komunikacji z bliską osobą (wyrażania i wzajemnego słuchania swoich potrzeb, oczekiwań i uczuć). Celem pracy z parą jest pokonanie aktualnie doświadczanych trudności w związku, poprawa komunikacji i wzajemnego zrozumienia, wzmocnienie więzi między partnerami.

Terapia uzależnień Warszawa – w czasie terapii uzależnień skupiamy się na źródle problemów klienta oraz na nim samym. Nie zajmujemy się tylko i wyłącznie interwencją i objawami związanymi z nałogiem. Ostatnie osiągnięcia neuronauki potwierdziły, że trauma wpływa na funkcjonowanie człowieka. Przy uzależnieniach to bardzo istotne, ponieważ większość pacjentów ma takie doświadczenia za sobą. WHO w ostatniej zmianie klasyfikacji uznaje, że programy leczenia powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości osób poszukujących pomocy. Zapraszamy do naszego gabinetu, aby podczas pierwszej konsultacji omówić plan pomocy psychologicznej i terapii dla Ciebie.

Zadbaj o siebie! Zrób pierwszy krok i umów się na spotkanie.

Zapisy prowadzimy online https://gabinetliberi.pl/umow-sie/ oraz telefonicznie: 532 505 951 (zapraszamy do kontaktu, chętnie pokierujemy na pierwszą konsultację).

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *